Rekomendacijos vizitinių kortelių maketui

Vizitinės kortelės matmenys, užlaidos, iliustracijų raiška, spalvų modelis

  1. Maketo lapo dydį nustatykite 90×50 mm – lygiai tokį kokie bus vizitinės kortelės matmenys.
  2. Visada palikite ne mažesnes kaip 1 mm dydžio fono užlaidas (angl. bleed). Pavyzdžiui, kai fonas liečia visus vizitinės kortelės kraštus fono dydis turi būti ne mažesnis kaip 92×52 mm. Kai fonas liečia tik vieną ar kelis kraštus užlaidas galima daryti tik ties tais kraštais, kuriuos liečia fonas. Užlaidos reikalingos nes pjaunant pjaustykle negalima užtikrinti, kad visi lapai nusipjaus per patį kraštą, todėl jei foninis piešinys sutaps su kraštu (nebus užlaidų) ant kai kurių vizitinių kortelių gali likti balta juosta, kurios nepageidaujate.
  3. Reikšminga informacija neturėtų būti arčiau kaip 2-3 mm iki maketo krašto.
  4. Fotografijoms, iliustracijoms ir kitiems objektams spalvas naudokite tik iš CMYK paletės. Tais atvejais, kai būtina naudoti neskaidomas į CMYK spalvas iš Pantone® paletės susisiekite su mumis, kad galėtume suderinti kainą.
  5. Vengkite situacijų kai tekstas atsiduria po peršviečiamais (angl. transparent) objektais.
  6. Fotografijų ir kitų rastrinių iliustracijų raiška turi būti ne mažesnė kaip 240-300 dpi. Fotografijos internete dažniausiai būna tik 72 dpi raiškos, todėl jų kokybė atspausdinus bus prastoka, be to, jų naudojamo sąlygos gali būti nustatytos/ribojamos autorinių teisių.

Maketo pateikimas

Geriausiai maketus yra pateikti PDF formato failuose suderinamuose su Acrobat 4 (PDF 1.3) atitinkančiais PDF/X-1a 2001 standartą.

Žemiau pateikta informacija, kaip gauti tinkamą PDF failą vienomis iš populiariausių programų Adobe Creative Suite 3 ir CorelDraw X3. Pateiktuose šių programų nustatymuose PDF/X-1a 2001 standarto nustatymai papildyti 1 mm dydžio užlaidomis (angl. bleed) ir uždėtos pjovimo žymės (angl. Crop Marks). Kitų programų naudotojai gali patys atlikti šiuos pakeitimus.

Adobe Creative Suite 3

Parsisiųskite PDF išankstinių nustatymų failą VizitKort.zip Išarchyvuokite parsisiųstą failą ir nesvarbu kurioje (Indesign, Illustrator, Acrobat Distiller arba Photoshop) progamoje importuokite PDF nustatymus.

PDF nustatymų failas vizitinių kortelių spausdinimui.

Indesign

File –> Adobe PDF Presets –> Define…, atsivėrusiame Adobe PDF Presets lange spauskite mygtuką Load…, pasirenkame išpakuotą failą VizitKort.joboptions, spaudžiame mygtuką Open. PDF nustatymai importuoti. Galima spausti Done ir tęsti savo darbus.

Illustrator

Edit –> Adobe PDF Presets…, atsivėrusiame lange spauskite mygtuką Import…, pasirenkame išpakuotą failą VizitKort.joboptions, spaudžiame mygtuką Open. PDF nustatymai importuoti. Galima spausti OK ir tęsti savo darbus.

Acrobat Distiller

Settings –> Add Adobe PDF Settings…, pasirenkame išpakuotą failą VizitKort.joboptions, spaudžiame mygtuką Open. PDF nustatymai importuoti. Galima tęsti savo darbus.

Photoshop

Edit –> Adobe PDF Presets…, atsivėrusiame lange spauskite myktuką Load…, pasirinkite išpakuotą failą VizitKort.joboptions, spauskite mygtuką Open. PDF nustatymai importuoti. Galima spausti Done ir tęsti savo darbus.

Viskas. Jūsų darbo vieta paruošta generuoti mums tinkamus PDF failus.

InDesign reikia pasirinkti iš meniu File –> Adobe PDF Presets –> VizitKort.joboptions… tada įrašykite failo pavadinimą, o vėliaus atsivėrusiame dialogo lange puslapius, kuriuos norite išsaugoti.

Illustrator rinkitės meniu File –> Save As… arba Save a Copy… įrašykie failo pavadinimą ir pasirinkite jo vietą, o atsivėrusiame dialogo lange iš Adobe PDF Preset sąrašo pasirinkite VizitKort.joboptions. Tada kairėje esančiame sąraše pasirinkite Marsk and Bleeds ir Bleed grupėje patikrikite ar visuose laukuose reiškmės yra 1 mm. Pataisykite jei reikia.

CorelDraw X3

Tam, kad Publish To PDF… dialoge PDF Style sąraše atsirastų pasirinkimas Virdoridai_Vizitinės reikia failo %USERPROFILE%\Application Data\Corel\Graphics13\User Config\corelpdf.ini gale pridėti šias eilutes

[StyleVirdoridai_Vizitinės]
PDFVersion=3
Portability=1
Quality=2
EmbedFonts=1
TextAsText=0
PDFColorValue=300.
GrayScaleValue=300.
MonoValue=1200.
PDFColor=1
GrayScale=1
MonoChrome=1
PreserveDocument=0
PreserveHalftone=1
ConvertSpotColor=1
MaintainOPI=0
ConvertTrueType=1
EmbedBase14=1
SubsetFonts=1
SubsetPct=80
KeepHyperlinks=0
Linearize=0
Outlines=0
StartDisplayType=0
Thumbnails=0
OpenedBookmarkLevel=0
ObjectColors=1
FountainSteps=256
UseColorProfile=0
ProfileType=1
FillsAsBitmaps=1
CompressBitmaps=3
CompressText=1
OPIVersion=0
OutputEPSAs=1
IncludeBleed=1
Bleed=10000
CropMarks=1
FileInformation=0
RegistrationMarks=0
DensitometerScales=0
Invert=0
Mirror=0
TextExportMode=0
CropImagesToVisible=1

Dėmesio! Būtinai pasidarykite šio failo atsarginę kopiją prieš darydami pakeitimus, kad galėtumėte jį atstatyti, jei kas nors nepavyktų. Keičiant failą programa CorelDraw turėtų būti išjungta.

Padarę vizitinės kortelės maketą rinkitės iš meniu File –> Publish To PDF… ir atsivėrusio dialogo PDF Style sąraše pasirinkite Virdoridai_Vizitinės ir spauskite mygtuką Save. Nepamirškite užrašyti failo pavadinimo ir pasirinkti jo vietos diske.

Rekomenduotina prieš generuojant PDF failą visus efektus (lens, transparent bitmap, fountain fill, drop shadow) paversti rastrine nuotrauka meniu Bitmaps –> Convert to Bitmap…

Kur siųsti maketus?

Sugeneruotą failą tiesiog atsiųskite mums el. paštu info@virdorida.lt nurodydami vizitinių kortelių tiražą.